To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Dolot

Simek - Czw 27 Cze, 2013

opaskom zaciskowom? W czym problem bo nie czaje? Jest jakaś większa różnica między średnicą itg a śr. rurki dolotowej? Pytam z ciekawości bo też przymierzam sie do kupna itg..
faldzip - Czw 27 Cze, 2013

A problem zapewne w tym, ze itg tez jest zakonczone metalowa rura.
Pewnie trzeba uzyc krotkiego gumowego lacznika i dwoch opasek - łud bi maj ges:

Niemy - Pią 28 Cze, 2013

faldzip napisał/a:
problem zapewne w tym, ze itg tez jest zakonczone metalowa rura


dokładnie, dodatkowo obydwie rurki są innej średnicy

Simek - Pią 28 Cze, 2013

Niemy napisał/a:
dokładnie, dodatkowo obydwie rurki są innej średnicy


jeżeli kupiłeś itg z końcówką 70mm to ten powinien spasowac.. http://allegro.pl/redukcj...3311673105.html

Niemy - Pią 28 Cze, 2013

Dzięki Simek! :jupi:

zasłużyłeś na pomuka, zgłoś się w jakimś moim temacie

Olek_vts - Czw 12 Cze, 2014

Chciałbym się podpytać odnośnie dolotu do mojego samochodu. Mianowicie, jakiś czas temu założyłem dedykowany dolot simoty z obudowanym stożkiem, nie przyniosło to odczuwalnych efektów jedynie mało rasowe burczenie.


Następnie powróciłem do orginału, lecz chciałbym zrobić coś żeby przynajmniej trochę lepiej wkręcał się na obroty, bo do 3 tyś praktycznie nic się nie dzieje. Na razie wywaliłem taką puszkę która była połączona z rura do filtra małą dziurką, którą potem zakleiłem. To chyba jest jakiś tłumik szmerów, czy coś takiego.


Czy zmiana wkładki filtra dała by jakiś efekt?, co jeszcze można zrobić? zmienić tą rure na szerszą i skierowaną do kierunku jazdy? Tak teraz to wygląda. Jakieś sugestie? Pozdrawiam :)

arssss - Czw 12 Cze, 2014

Olek_vts, przywitaj się w odpowiednim dziale.
Wkładką nie poszalejesz. Albo to co miałeś na początku albo któreś z tych rozwiązań:


albo na grubo to:

ewentualnie :devil:


Ale nie spodziewaj się szału.

Olek_vts - Czw 12 Cze, 2014

bardzo chętnie, ale żadne z tych rozwiązań nie podejdzie do "seryjnej komory silnika" tzn. bez większych przeróbek, przymierzałem taki dolot jaki jest na 1 zdj i on jest strasznie duży, nie mówiac juz o tym na 2 zdj :D no cóż to zostanę przy orginale

powitanie zostało już przeniesione

arssss - Czw 12 Cze, 2014

ewentualnie możesz użyć takiego z saxo

Olek_vts - Czw 12 Cze, 2014

nie no miałem na początku podobny założony to efekt był kiepski, burczy moim zdaniem wieśniacko, a efektu żadnego . Chyba po prostu kupie nową wkładkę i puszcze rurę tak żeby jak najwięcej zimnego powietrza łapała. Chodź to też będzie trudne bo w komorze mocny ścisk jest i ciężko będzie znaleźć takie miejsce
koma600 - Pią 13 Cze, 2014

zmień skrzynie na krótszą i po sprawie ,wytnij katalizator
Simek - Sob 02 Sie, 2014

Mam do opylenia używaną w bdb stanie simote (cały dolot + nie używany seryjny filtr) jakby ktoś coś... po taniości oddam bo mi to leży i zagraca piwnice...
Młody Papież - Śro 10 Wrz, 2014

ma ktoś pomysł gdzie kupić filtr Injen'a?
GeKo - Śro 10 Wrz, 2014

JeBay?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group